Pod koniec ubiegłego tygodnia uczniowie klasy Vb ze Szkoły Podstawowej w Grębocicach pod opieką wychowawczyni pani Jolanty Zielińskiej uczestniczyli w pikniku integracyjnym pod hasłem: "Święto Pieczonego Ziemniaka." Dzieci bawiły się na boisku przed wigwamem w Dużej Wólce. Oprócz gier i zabaw sportowych odbył się konkurs na "Ziemniaczaną Figurkę" oraz zabawa w kosmetyczną maseczkę z ziemniaka. Poza pysznymi ziemniakami z tegorocznych zbiorów, uczestnicy pikniku mogli zjeść pieczoną kiełbaskę oraz coś słodkiego na deser. Na zakończenie, wszyscy piątoklasiści jednogłośnie stwierdzili, że kartoflaną imprezę trzeba zorganizować także po przyszłorocznych wykopkach.

 

Gmina Grębocice była tegorocznym gospodarzem powiatowego spotkania kombatantów i osób represjonowanych. Dla tych, którzy przeżyli wojenną pożogę, takie spotkania są niezwykle ważne. - Dzięki takim spotkaniom czujemy się docenieni. Teraz ludzie mają pracę, swobody, normalne życie. Nie to co my przeżywaliśmy w czasie okupacji. Teraz może trochę o nas się zapomina, ale są też tacy, którzy ciągle pamiętają. Mamy przychylne władze samorządowe - mówi Karol Wróblewski, jeden z trzech kombatantów mieszkających na terenie gminy Grębocice. Podczas uroczystości nie zabrakło ciepłych słów skierowanych w stronę osób, które walczyły za naszą wolność. Słowa uznania wyrazili: Starosta Polkowicki Marek Tramś oraz Wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński. W tym dniu wyróżniono osoby, które w sposób szczególny angażują się w życie kombatantów. Za zasługi dla Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych odznakę otrzymali: Dyrektor Gimnazjum w Grębocicach Roman Rutkowski, Waldemar Falarczyk, burmistrz Chocianowa Roman Kowalski oraz pośmiertnie Andrzej Szocik. Ponadto Starosta Polkowicki wspólnie z Wójtem Gminy Grębocice uhonorowali, pamiątkową statuetką, wszystkich obecnych na spotkaniu kombatantów. Czas zaproszonym do Grębocic gościom umiliły występy artystyczne. Powiatowe święto kombatantów było okazją do zasadzenia w pobliskim parku Dęba Wolności. - Tę ideę zainicjował prezydent Bronisław Komorowski, by na 25-lecie Wolnej Polski sadzić dęby, które są symbolem długowieczności. Włączyli się w to leśnicy, strażacy, samorządowcy i wiele innych osób. przy okazji naszego święta kombatantów postanowiliśmy taki dąb posadzić, bo przecież za tę wolność walczyli także i oni - mówi wójt Roman Jabłoński.

 


OGŁOSZENIE   O   PRZETARGU
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 91.2014 z dnia 02.06.2014 r. w sprawie wykazu nieruchomości przeznaczonych do zbycia oraz Rozporządzeniem RM z dnia 14 września 2004r w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U z 2004r nr 207, poz.2108 ze zm.) Wójt Gminy Grębocice ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż na własność :
 zabudowanej nieruchomości położonej w obrębie Trzęsów, składającej się z działki nr 82 o powierzchni 300m2

Przedmiotowa nieruchomość ujawniona jest w księdze wieczystej Nr LE1G/00025658/9 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Głogowie Wydział Ksiąg Wieczystych.

Więcej…

 


OGŁOSZENIE   O   PRZETARGU
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 32.2014 z dnia 13 lutego 2014 r. w sprawie wykazu nieruchomości przeznaczonych do zbycia oraz Rozporządzeniem RM z dnia 14 września 2004r w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U z 2004r nr 207, poz.2108 ze zm.) Wójt Gminy Grębocice ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż na własność :
 niezabudowanej nieruchomości położonej w obrębie Krzydłowice m. Grodziszcze, składającej się z działki nr 316/5 o powierzchni 0,30ha

Przedmiotowa nieruchomość ujawniona jest w księdze wieczystej Nr LE1G/00025995/3 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Głogowie Wydział Ksiąg Wieczystych.

Więcej…

 

kliknij w zdjęcie

 


Nauczyciele z Przedszkola Publicznego w Grębocicach poprzez ciekawe zajęcia i zabawy uatrakcyjniają dzieciom pobyt w przedszkolu. W tym tygodniu w ramach zajęć adaptacyjnych p. Renata Paleń wcieliła się w postać klauna. Było przy tym wiele śmiechu i radości. Dzieci wspólnie z klaunem tańczyły, śpiewały i bawiły się w różne gry i zabawy. – Moment pójścia do przedszkola jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka. Dlatego wrzesień jest w naszym przedszkolu miesiącem adaptacyjnym dla przedszkolaków. W tym okresie trwa ich przystosowanie się do nowego środowiska społecznego, sytuacji i warunków. Część dzieci przystosowuje się dość szybko, u innych okres aklimatyzacji trwa dłużej.- informuje dyrektor przedszkola p. Elżbieta Kaleta, i dodaje, że bardzo ważne jest, by te pierwsze doświadczenia dziecka z przedszkolem przebiegały w atmosferze bezpieczeństwa, spokoju, łagodności oraz zabawy.

 


Od 1 września, Gmina Grębocice realizuje program profilaktyczny „Nie daj się Grypie”, ramach którego wykonywane są bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. W tym roku z akcji, która potrwa do 15 października skorzysta 400 osób. Z informacji uzyskanej z ośrodka zdrowia wiemy, że chętnych na szczepienia nie brakuje. Do tej pory zaszczepiono ponad 150 osób. W organizowanej przez gminę akcji udział wzięli p. Helena i Tadeusz Woźniak z Rzeczycy – Jesteśmy zadowoleni i cieszymy się, że Wójt sponsoruje takie szczepienia. Jest to bardzo dobra inicjatywa, którą w pełni popieramy. W ubiegłym roku też się szczepiliśmy. Uważamy, że warto się szczepić, bo dzięki temu osoby starsze łagodniej przechodzą grypę, albo w ogóle na nią nie chorują. – z zadowoleniem informowali nas po szczepieniu p. Woźniak. Przypominamy, że z bezpłatnych szczepień skorzystać mogą mieszkańcy Gminy Grębocice po 60 roku życia. Szczegółowych informacji na ten temat uzyskać można w Ośrodku Zdrowia „Lancet” pod nr tel. 76 8315020.

 


W Grębocicach trwa budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1201D. Budową objęty został odcinek od skrzyżowania ulicy Głogowskiej z Bankową do skrzyżowania ulicy Głogowskiej ze Szkolną. Prace wykonuje Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych. Inwestycja dofinansowana została przez Gminę Grębocice. Zakończenie prac przewidziany jest na 30 września.

 

Wiktoria Wróbel z Grębocic laureatką III Dolnośląskiej Ligi Talentów. Zwyciężyła z piosenką „Na kupała” zespołu DaMyr. Zobaczcie zdjęcia z gali we Wrocławiu. Jak już wcześniej informowaliśmy, Wiktoria Wróbel wzięła udział w przesłuchaniach eliminacyjnych III Dolnośląskiej Ligi Talentów i znalazła się w pierwszej 12 wybranej spośród 600 wykonawców. Dostała także zaproszenie na koncert galowy, który odbył się 16.09 na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wiktorię w czasie tego bardzo ważnego występu wsparł chórek wokalny: Małgorzata Ziółek, Olga Głaz i Magdalena Pałys, natomiast na trąbce zagrał Wojciech Ilski – wszyscy gimnazjaliści lub absolwenci gimnazjum w Grębocicach. Uczniów do występu przygotowała nauczycielka Anna Matijczak. Jury po tym występie wydało werdykt: Wiktoria została laureatką tegorocznej ligi talentów. Gratulacje!

 


W każdą środę i piątek od godziny 17.00 zapraszamy mieszkańców Gminy Grębocice do trenowania gry w tenisa stołowego. Zajęcia odbywać się będą w hali sportowej w Grębocicach. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i płeć.

 


13 września 2014  w Księginicach k/Lubina uciekł duży (50kg) owczarek niemiecki długowłosy, czarny podpalany. Pies jest chory na padaczkę i musi przyjmować leki, jest wykastrowany. Gdyby ktoś go widział bardzo  prosimy o kontakt z jego właścicielem pod nr 501 649 551 . Dla znalazcy jest przewidziana nagroda 500 złotych.

 


Uczniowie klasy I c Szkoły Podstawowej w Grębocicach, ich rodzice i wychowawczyni p. Małgorzata Rolewska integrowali się podczas pikniku jeździeckiego w Bieńkowie. W gospodarstwie p. Beaty Spychaj dzieci zobaczyły stajnię z boksami dla koni, sprzęt dla jeźdźca oraz wyposażenie dla konia. Wysłuchały opowiadania p. Beaty - wielkiej miłośniczki koni, o życiu tych zwierząt, budowie ich ciała, karmieniu i pielęgnacji. Pierwszaki mogły poczyścić konia, a także miały okazję posłuchać i poczuć ruchy źrebiątka jeszcze w brzuchu klaczy Zosi. Po pokonaniu zwinnościowego toru przeszkód odbyła się przejażdżka konna dzieci i chętnych rodziców. Mali jeźdźcy złożyli „przysięgę” jeździecką, zostali pasowani na jeźdźca oraz otrzymali dyplomy potwierdzające zdobycie podstaw nauki jazdy konnej. W czasie pikniku wykonali prace plastyczne, które ozdobią klasę i będą przypominać o wrażeniach z udanej imprezy. W czasie spotkania nikt nie był głodny, gdyż nad tym czuwali tatusiowie, którzy piekli kiełbaski i ziemniaczki na ognisku.