Gmina Grębocice
Wt.03.07.12r. - Nadzieja jest w nas
Po raz kolejny Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego w Grębocicach podjął się organizacji III Koncertu Charytatywnego „Nadzieja jest w nas”. Koncert odbył się 27 czerwca 2012r. w Grębocickim Centrum Kultury. W tym roku dochód przeznaczony został dla Ewy Kieryk, która straciła obie nogi pod kołami pociągu. By jej marzenie o ponownym stanięciu na nogi mogło się spełnić potrzeba 500 tysięcy złotych – tyle kosztują protezy, które pozwolą Ewie na powrót do normalnego życia. Młodzież pod opieką p. Renaty Pelczar i p. Katarzyny Sypniewskiej przygotowała koncert, na którym zaprezentowała swoje talenty. Koncert uświetniły występy gimnazjalnych gitarzystów pod opieką p. Iwony Szadyko, szkolnego chóru i jego solistów, nad którymi opiekę sprawuje p. Anna Matijczak, koła teatralnego Gimnazjum pod opieką p. Małgorzaty Rutkowskiej i p. Renaty Pelczar, saksofonistek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwielicach pod batutą p. Huberta Kustosza i p. Krzysztofa Kamińskiego oraz zespołu wokalnego i tanecznego, którymi opiekuje się p. Renata Chrzan. Podczas koncertu miała również miejsce prezentacja krótkiego filmu przybliżającego osobę Ewy Kieryk oraz szkolnego LipDuba wyreżyserowanego przez p. Agnieszkę Stankowską i p. Szymona Kaśków. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, jak i finansowemu wsparciu ludzi dobrej woli na konto Ewy wpłynęło 3.372 zł.
Wt.03.07.12r. - Przedszkolaki zakończyły rok szkolny
25 czerwca br. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kwielicach zakończyły uroczyście rok szkolny. Z tej okazji dzieci specjalnie dla swoich rodziców i obecnej na zakończeniu Dyrektor Przedszkola Danuty Antczak przygotowały program artystyczny. Były tańce, wiersze i piękne piosenki. Po występach wychowawczyni grupy wspólnie z Panią Dyrektor wręczyły dzieciom dyplomy i upominki.
Wt.03.07.12r. - Piknik rodzinny w Wilczynie
Mieszkańcy Świnina i Wilczyna gościli się pod nowo wybudowaną wiatą. 23.06.12 w Wilczynie po raz pierwszy zorganizowano piknik rodzinny. Celem spotkania była integracja mieszkańców sołectwa Wilczyn. Koordynator imprezy Pani Ewa Lada - sołtys wraz z radą sołecką przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców. Gościem honorowym był Wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński. Sprzyjająca aura sprzyjała przejażdżce bryczką i koniem, a także uczestniczeniu w zabawach na świeżym powietrzu. Mieszkańcom dopisywał apetyt, ponieważ sami uczestniczyli w przygotowaniach kulinarnych. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację imprezy składa sołtys pani Ewa Lada .
Pt.29.06.12r. - Wakacje z Biblioteką

Pn.25.06.12r. - Po 34 latach pracy odchodzi na emeryturę
W piątek 22 czerwca br. władze samorządowe wspólnie z nauczycielami i przedszkolakami dziękowali Pani Danucie Antczak wieloletniemu Dyrektorowi Przedszkola Publicznego w Grębocicach za pracę. Pani Danusia, bo tak ją wszyscy nazywają, swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1978 roku w przedszkolu w Kwielicach – Pamiętam doskonale początki swojej pracy zawodowej i zawsze miło wspominam tamten okres czasu – wspominała pani Antczak. W roku 1986 objęła stanowisko dyrektora, które piastowała nieustannie przez 26 lat. Łącznie w przedszkolu przepracowała 34 lata – Ten czas upłynął mi bardzo szybko. Praca, jaką wykonywałam przez te wszystkie lata sprawiała mi ogromną radość. Wszystkie dzieci, które miałam pod swoją opieką traktowałam jak swoje własne. Cieszyłam się z ich sukcesów i wspólnie z nimi przeżywałam niepowodzenia – ze łzą w oku mówiła pani Danusia – Żal mi się z Wami wszystkimi rozstawać. W ciągu 34 lat spod „skrzydeł" pani Antczak wyszło kilka pokoleń. I właśnie przedstawiciele tych pokoleń podziękowały jej za wszystko, co w ciągu tych lat dla nich uczyniła. Wójt Roman Jabłoński wspólnie z Przewodniczącym Rady Tadeuszem Kuzarą wręczyli Pani Danusi piękny kosz kwiatów i podziękowania – Jako Dyrektor swoim zaangażowaniem i oddaniem sprawom oświaty tworzyła Pani warunki do kształcenia wielu znakomitych osobistości. Dzięki swojej sumiennej pracy, trosce i trudowi wychowała Pani wiele pokoleń dzieci, za co serdecznie dziękujemy – mówił wójt.
Pn.25.06.12r. - Szymocin numerem jeden
Gmina Grębocice od siedemnastu lat organizuje Turniej Wsi. Każdego roku mieszkańcy mają inne zadania do wykonania. W zeszłym roku tematem przewodnim był kosmos, a tegoroczna edycja poświęcona została Euro 2012 - Czego można się spodziewać w 2012 roku w przededniu najważniejszych rozstrzygnięć na Euro? Oczywiście piłkarskiego turnieju wsi. Większość konkurencji skupiała się wokół dyscyplin piłkarskich. Piłka była wiodącym atrybutem naszej zabawy - mówił wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński.
15 drużyn ubranych w stroje sportowe rozegrało cztery konkrecje, które wyłoniły najlepszych. I miejsce zajął Szymocin, II Trzęsów, a III Stara Rzeka. Radość zwycięzców była ogromna – Jesteśmy zadowoleni z wygranej i cieszymy się, że to właśnie my zostaliśmy numerem jeden tegorocznego turnieju – z zadowoleniem mówili mieszkańcy Szymocina, których doping podczas turnieju zagrzewał do walki wszystkich zawodników. Wiele emocji wzbudził również wybór Super Sołtysa 2012. W tym roku aż 14 sołtysów robiło, co mogło żeby zabłysnąć w trzech piłkarskich konkurencjach. Choć wszyscy spisali się na medal, to zwycięzca mógł być tylko jeden. Tytuł Super Sołtysa i rower zdobył Marcin Sokołowski sołtys Grębocic – Jestem zaskoczony! Nie spodziewałem się, że wygram – z dumą mówił sołtys odbierając nagrodę od Wójta Gminy.
Pn.25.06.12r. - Biblioteka będzie nieczynna
Informujemy, że z powodu inwentaryzacji księgozbioru Gminna Biblioteka Publiczna w Grębocicach będzie nieczynna w okresie od 02.07.2012 do 20.07.2012 r.
Pt.22.06.12r. - GOPS poszukuje Asystenta Rodziny
Ogłoszenie o naborze na stanowisko
Asystenta Rodziny
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grębocicach
Ogłasza nabór na stanowisko : Asystent rodziny
Forma zatrudnienia : umowa na realizację zadania ( art. 750 kodeksu cywilnego – równoznaczna z umową zlecenie ) – asystent rodziny od 01.07. 2012 r. do 31.12.2012 r. ( z możliwością kontynuowania umowy w kolejnych latach).
I. Wymagania konieczne:
Czw.21.06.12r. - Szkolili się w Miliczu
W dniach 18 – 20 czerwca 2012 r. beneficjenci projektu systemowego „Aktywizacja zawodowa i społeczna w gminie Grębocice” uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych obejmujących doradztwo zawodowe i poradnictwo psychologiczne. Wyjazd do Milicza, bo tam odbywały się warsztaty, zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grębocicach wspólnie z firmą Hills Consulting ze Złotoryii w ramach w/w projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy projektu byli zachwyceni Miliczem. Chwalili także zajęcia z doradcą zawodowym i psychologiem.
Śr.20.06.12r. - Z wizytą w szkole
Przedszkolaki z Grębocic i Kwielic odwiedziły dzisiaj (20.06.12r.) Szkołę Podstawową w Grębocicach. Celem ich wizyty było zwiedzenie szkoły, w której we wrześniu tego roku rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Przedszkolaki zostały powitane przez Dyrektora Szkoły panią Annę Monczak, która z radością oprowadziła swoich przyszłych uczniów po szkole. Dzieci zwiedziły m.in. klasy I-III, świetlicę, plac zabaw, salę komputerową, bibliotekę. Duże wrażenie na maluchach wywarła hala sportowa. – Ale duża sala! Już niedługo będę grał na niej w piłkę – z radością wołał Szymon Uchryńczuk przyszły pierwszoklasista. – W szkole podobało mi się wszystko, a najbardziej plac zabaw – z uśmiechem komentowała Kinga Pręda. W trakcie zwiedzania dzieci stanęły do grupowego zdjęcia z panią dyrektor i było to ich pierwsze zdjęcie w szkole. Za mile spędzony czas przedszkolaki podziękowały pani dyrektor własnoręcznie wykonanymi kwiatami i laurką.
Śr.20.06.12r. - Grębocice w huku armat
Za nami weekend pełen sportowych emocji, ale także różnorodnych atrakcji dla ducha i ciała , które gmina Grębocice, wraz z partnerami przygotowała dla gości i kibiców Memoriału im, Grundmanna i Wizowskiego. Wśród nich była - po raz pierwszy w naszym subregionie! - inscenizacja historyczna wykonaniu wojskowych grup rekonstrukcyjnych. Scenariusz oparty został na kanwie wydarzeń z okresu napoleońskiego na Śląsku. „Oblężenie dworu w Grębocicach”, to historia o tym, jak żołnierze napoleońscy z głogowskiego garnizonu mieli do wykonania z pozoru proste zadanie: aresztować księcia von Hohenzollern, a przekonują się, że sytuacja wymaga armat. Dworu broni niewielki oddział, dowodzony przez samego księcia Fryderyka Augusta von Hohenzollern, podpułkownika wojsk pruskich. Batalia o zdobycie dworu była treścią prawie godzinnej inscenizacji. Z obydwu stron prowadzono ostrzał artyleryjski i karabinowy. Huk wystrzałów zagłuszał komendy dowódców i przekleństwa żołnierzy. Dymy i płonąca słoma na nadawały dramaturgii. W dalszej fazie napoleońscy - żołnierze 2. pułku Księstwa Warszawskiego i wspierający ich młodzi Irlandczycy z 3. pułku irlandzkiego - wdzierają się do wnętrza budowli. Po obu stronach są zabici i ranni, ci ostatni opatrywani prze markietanki. W walkach wręcz przełamany zostaje pruski opór. Książę Fryderyk Augusta von Hohenzollern pragnie rozstrzygnąć swój los honorowo, wyzywając na pojedynek dowódcę 2. pułku. Ranny w rękę poddaje się i zostaje wzięty do niewoli. Tak zakończyło się oblężenie w Grębocicach. Wykonawcami akcji militarnej były dwie grupy rekonstrukcyjne: 2. pułk Księstwa Warszawskiego z Krotoszyc, prowadzony przez Jozefa Cieślę, i Regiment Piechoty von Alvensleben nr 33 ze Srebrnej Góry, pod wodzą Kazimierza Gądka. Fabułę opracował i jako narrator wystąpił Antoni Bok. Pozostaje jeszcze wyjaśnić: jak to było naprawdę?