P1070934
31 października w Trzęsowie odbył się dziecięcy wieczór halloween. Z pomysłem wyszły dzieci do pani Weroniki Stanaszek, która opiekuję się nimi 3 razy w tygodniu w świetlicy wiejskiej. Dzieci przebrane w różne stwory, potwory i czarownice wraz z panią Weroniką oraz innymi mamami poszli do domów każdego mieszkańca z hasłem „cukierek albo psikus”. Mieszkańcy przygotowali się na tą „paradę” i obdarowali dzieci cukierkami i innymi łakociami. Całą paradę zakończyła dziecięca zabawa w świetlicy wiejskiej – W imieniu dzieci dziękuję mieszkańcom Trzęsowa za wspaniałe zaangażowanie się i ciepłe przyjęcie dzieci – Weronika Stanaszek.

 

12208763 987518367956924 4636429853108274676 n
Żeby umilić i uatrakcyjnić mieszkańcom jesienny czas, Gminny Ośrodek Kultury organizuje różne warsztaty, na które wszystkich serdecznie zaprasza. Pierwsze zajęcia ruszyły w połowie października – Rozpoczęliśmy cykl warsztatów z bibułkarstwa, podczas których uczestnicy wykonują piękne słoneczniki. W listopadzie zapraszam do wspólnego wykonywania jesiennych świeczników – informuje prowadząca zajęcia Marta Bartków–Gola. Informacje dotyczące warsztatów oraz terminów ich przeprowadzania dostępne są na stornie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury
www.grebocickie.com.pl
lub pod numerem telefonu 768315089.

 

Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 października 2015 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 1677) została uruchomiona kolejna transza dalszych tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z zakazem ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej.

Producenci zainteresowani wsparciem mogą składać powiadomienia dotyczące operacji wycofania owoców i warzyw z przeznaczeniem na bezpłatną dystrybucję i inne przeznaczenie w dniach i godzinach pracy poszczególnych OT ARR, tj. od dnia 2 listopada 2015 r.

 Szczegółowe informacje o mechanizmie można uzyskać w telefonicznym punkcie informacyjnym (22) 661-72-72, w oddziałach terenowych ARR oraz na stronie internetowej www.arr.gov.pl w zakładce embargo.

 

DSCN1990
W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy obchodzili „Dzień dyni”. Celem obchodów było zapoznanie z kulturą krajów anglojęzycznych. W klasach I-VI został ogłoszony konkurs na oryginalną dynię, dzięki temu, uczniowie mieli możliwość wykazania się pomysłowością oraz kreatywnością w tworzeniu pomarańczowych lampionów. W tym konkursie zwyciężył Maciej Pląska z klasy IIa, drugie miejsce zajęli Tomasz Dłużewski z klasy IIb, Dominik Gawron z klasy V oraz Julia Czyż z klasy IV, trzecie miejsce zajął Filip Marcinowski z klasy II b.

Więcej…

 

DSC03001
3 listopada, przedszkolaki z Grębocic gościły myśliwych z Koła Łowieckiego „Szarak” i „Odra”. Wizyta gości związana była z obchodzonym przez nich w tym dniu świętem Myśliwych. Dzieci zaprosiły Myśliwych aby podziękować im za współpracę, życzliwość oraz za przybliżanie wiadomości o bogactwach, które gromadzi świat roślin i zwierząt leśnych. Goście powitani zostali myśliwskim hasłem Darz Bór!  Zaprezentowały też swoje umiejętności artystyczne aby w tym dniu szczególnie uczcić Święto Myśliwych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. że głównym zadaniem myśliwych jest dbanie o zwierzęta, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to zwierzyna pozbawiona jest świeżego pokarmu. Myśliwi: Ryszard Paleń, Radosław Przybylski, Bernard Wdowczyk, Jacek Przybylski, Robert Homik oraz Andrzej Rogowski doskonale nawiązali kontakt z przedszkolakami opowiadając o tajemnicach jakie kryje las. Wielką atrakcją dla maluchów było wysłuchanie sygnału rogu myśliwskiego granego przez myśliwego Roberta Homika. Tradycja stosowania sygnałów łowieckich granych na rogu wzbogacała obrzędy związane z łowami. W nawiązaniu do tematyki spotkania myśliwy Ryszard Paleń przeczytał dzieciom wiersz Jana Brzechwy pt. ,,Sowa”. Dyrektor przedszkola Elżbieta Kaleta wsz
ystkim myśliwym z okazji ich święta życzyła wszelkiej pomyślności - Niech św. Hubert otacza Was swoją opieką i każdego dnia przypomina Wam o miłości do natury i zwierząt.

 

1widokowelogo

Zapraszamy do oglądania punktów widokowych Gminy Grębocice. Aktywne linki do wybranych miejsc znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce po lewej stronie – „O Gminie” w pasku - Wirtualne punkty widokowe lub po prawej stronie pod ikoną Punkty Widokowe Gmina Grębocice.

 

INFORMACJA O WYNIKU NABORU
w Urzędzie Gminy w Grębocicach
na stanowisko
Inspektora ds. budownictwa

Komisja Rekrutacyjna informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wyżej wymienione stanowisko nie została zatrudniona żadna osoba.

UZASADNIENIE

Kandydat, który został zakwalifikowany do II etapu nie spełnił wymagań stawianych na wskazanym stanowisku.

 


OGŁOSZENIE
o wyłożeniu do publicznego wglądu
projektu miejscowego planu
zagospodarowania przestrzennego
dla wybranych obszarów w obrębie Grębocice w gminie Grębocice.

Więcej…

 

plakat-taneczne

 

Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych
ul. Fabryczna 16, 59-170 Przemków
tel. 76 831 94 74, 76 832 00 43, fax. 76 832 00 43

ogłasza trzecią aukcję na sprzedaż drewna.
Załączniki do pobrania:

Ogloszenie_o_trzeciej_aukcji_na_sprzedaz_drewna.pdf

Regulamin_trzeciej_aukcji_na_sprzedaz_drewna.pdf

Zalacznik_nr_1_oswiadczenie.doc

Zdjecia_aukcja.rar

 

pszczolkimale
Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Grębocicach realizuje przedsięwzięcie
„Ważne osoby aktywnie uczestniczące w kulturze i tradycjach ludowo-regionalnych Gminy Grębocice”. Działania takie związane są ze wdrożeniem programu rocznego w przedszkolu, którego zadaniem jest aktywizowaniedzieci do poznania tradycji i zwyczajów ludowo- regionalnych w powiązaniu z przyrodą. Przedszkolaki tym razem gościły artystę – malarza Pana Zbigniewa Czubę oraz pszczelarza pana Józefa Stasiaka. Pan Zbigniew przedstawił różne sposoby malowania, rysowania i szkicowania (kredą, węglem oraz ołówkiem). Dzieci dowiedziały się jak powstają rysunki do bajki „Reksio” oraz „Bolek i Lolek”. Przedszkolaki brały udział w wykonaniu prac różną techniką plastyczną. Natomiast w Pan Józef Stasiak- pszczelarz przywiózł ze sobą ul i opowiedział dzieciom jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Przedszkolaki dowiedziały się o życiu i zwyczajach pszczół. Pan Józef zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwo płynące z kontaku z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza. Punktem kulminacyjnym była degustacja „słodkiego przysmaku” w postaci miodu. Przedszkolaki pełne wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek podziękowały Panom za mile spędzony czas. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice. Organizatorem były nauczycielki pani Lidia Pszonka i Zuzanna Skwarek. 

 

spartadresy
Sparta Grębocice prezentuje się wspaniale w nowych dresach zakupionych przez Wójta Gminy Grębocice Romana Jabłońskiego. Oficjalne przekazanie strojów odbyło się 28 października podczas treningu naszych sportowców – Mam nadzieję, że zakupione stroje Wam się podobają i będziecie je dumnie nosić podczas wyjazdów na każdy mecz – mówił Wójt przekazując stroje prezesowi klubu Krzysztofowi Czerwonemu. Na dresach oprócz nazwy klubu jest także logo Gminy Grębocice. Warto w tym miejscu podkreślić, że drużyna z Grębocic zajmuje pierwsze miejsce w klasie okręgowej i ma duże szanse na awans do IV ligi - Chłopaki grają naprawdę świetnie. Mamy kilku młodych zawodników, którzy grają bardzo dobrze. Podczas każdego meczu dajemy z siebie wszystko i jak widać są tego efekty. Naszym planem jest utrzymanie pierwszego miejsca, a co będzie dalej czas pokaże – informuje kapitan drużyny Daniel Robacki.