Gmina Grębocice
Pt.23.09.16r. - Gimnazjum w Grębocicach otrzymało certyfikat
Gimnazjum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Grębocicach z Certyfikatem „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”. 20 września 2016 r. w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się organizowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty uroczystość podsumowująca przebieg konkursu „Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo” w roku szkolnym 2015/2016. W uroczystości uczestniczył Dyrektor Gimnazjum Roman Rutkowski oraz Pedagog z Gimnazjum Katarzyna Sypniewska, którym Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wręczył w/w certyfikat. Należy podkreślić, że do konkursu zgłosiły się 233 szkoły z województwa dolnośląskiego, z których certyfikatem wyróżniono zaledwie 30 szkół.
Czw.22.09.16r. - Trwa nabór w Regionalnym Konkursie Grantowym Równać Szanse 2016
Śr.21.09.16r. - Jubileusz 10-lecia ZEASiP
Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół i Przedszkola w Grębocicach 16 września obchodził Jubileusz 10 – lecia swojej działalności. W uroczystości udział wzięli wszyscy obecni i byli pracownicy ZEASiP. Słowa uznania i gratulacje z okazji jubileuszu na ręce Dyrektora Zespołu Renacie Oleszczuk złożył Wójt Gminy Roman Jabłoński. Uroczystość była okazją do dokonania podsumowań dotychczasowych działań, a także świetnym momentem do wyznaczenia kolejnych celów i zadań. Miłym akcentem były występy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Grębocicach i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy.
Śr.21.09.16r. - Fundacja KGHM wspiera edukację
Dwie Szkoły Podstawowe z Gminy Grębocice objęte zostały specjalnym projektem edukacyjnym „Miedziana Szkoła Matematyczna” realizowanym przez Fundację KGHM Polska Miedź SA. Z zajęć edukacyjnych skorzystają uczniowie wszystkich klas w poszczególnych szkołach, które podzielone zostały na dwie grupy: klasy I-III i IV-VI. Zajęcia odbywać będą się po zajęciach lekcyjnych. Celem projektu jest pogłębianie wiedzy matematycznej przez uczniów, zainteresowanie ich tym przedmiotem oraz stworzenie im dodatkowej, ciekawej alternatywy spędzania wolnego czasu. Nasze placówki oświatowe łącznie otrzymały 17200 złotych darowizny. Szkoła Podstawowa w Grębocicach i Szkoła Podstawowa w Rzeczycy dostały po 8600 złotych. Wsparcie finansowe przeznaczone zostanie na prowadzenie zajęć z dziećmi, doposażenie bazy dydaktycznej w pomoce do nauki matematyki oraz na kurs dla nauczyciela prowadzącego zajęcia.
Śr.21.09.16r. - Komunikat
Minister Środowiska informuje, że do końca października bieżącego roku w lasach wszystkich form własności, w tym w lasach niestanowiących własności skarbu Państwa, będą prowadzone prace obserwacyjno – pomiarowe w ramach zadania „Monitoring gatunków i siedlisk przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem specjalnych obszarów ochrony siedlisk Natura 2000 w latach 2015-2018 w zakresie siedlisk przyrodniczych 2016-2018”. W związku z powyższym prosimy o umożliwienie wstępu na teren lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa osobom upoważnionym do wykonania obserwacji i pomiarów. Wykonawcą jest Instytut Badawczy Leśnictwa z siedzibą w Sękocinie Starym.
Pt.16.09.16r. - Komunikat w sprawie próbek gleb
W dniach od 08.09.2016 r. do 15.09.2016 r. odbyły się szkolenia rolników dotyczące badania gleb w zakresie poboru próbek glebowy z gruntów. Szkolenia zostały przeprowadzone przez pracownika Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej we Wrocławiu. Na spotkaniach, rolnikom zostały wydane pudełka z kodami do zapakowania prób oraz zostały ustalone terminy i miejsca odbioru próbek glebowych. W związku z powyższym w dniach:
19.09.2016 r. o godz. 10:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Grębocicach odbędzie się odbiór próbek gleby z miejscowości Grębocice i Proszyce,
21.09.2016 r. o godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej w Starej Rzece odbędzie się odbiór próbek gleby z miejscowości Stara Rzeka, Grodziszcze, Retków, Grodowiec,
03.10.2016 r. o godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej w Kwielicach odbędzie się odbiór próbek gleby z miejscowości Kwielice, Obiszów, Ogorzelec, Wilczyn, Świnino, Duża Wólka, Bieńków,
05.10.2016 r. o godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej w Rzeczycy odbędzie się odbiór próbek gleby z miejscowości Rzeczyca, Żabice, Trzęsów,
10.10.2016 r. o godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej w Szymocinie odbędzie się odbiór próbek gleby z miejscowości Szymocin, Bucze, Czerńczyce,
12.10.2016 r. o godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej w Krzydłowicach odbędzie się odbiór próbek gleby z miejscowości Krzydłowice i Proszówek.
Osobą do kontaktu ze strony OSCHR Wrocław jest Pani Justyna Kozłowska, tel.664 718 912. Osobą do kontaktu z Urzędu Gminy jest Pani Agnieszka Grombik, tel. (76) 832 53 02. Prosimy o obecność wszystkich rolników, celem zdania pobranych pudełek z próbkami glebowymi oraz sprawnego przeprowadzenia procedury i dotrzymania terminów realizacji zadania.
Pt.16.09.16r. - Podbili serca publiczności
"Polne Maki" podbiły serca jury i publiczności podczas IX Przeglądu Zespołów Ludowych, który odbył się 10 września w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Zespół z Grębocic zajął II miejsce w przeglądzie. Jednak najcenniejszą zdobyczą była nagroda publiczności ufundowana przez Radę Miasta Lubina – Jest to dla nas największe i najcenniejsze wyróżnienie. Publiczność była oczarowana naszym występem, czego dowodem były naprawdę gromkie brawa i okrzyki zachwytu. Jesteśmy szczęśliwi, że nagroda publiczności trafiła właśnie do nas – mówiły po występach Panie z zespołu „Polne Maki”. Zespołowi z Grębocic życzymy kolejnych sukcesów. Tym razem „Polne Maki” otrzymały zaproszenie na Przegląd Zespołów Ludowych, który odbędzie się 2 października we Wrocławiu. Trzymamy kciuki. (zdjęcie ze strony internetowe www.lubin.pl)
Pt.16.09.16r. - Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodaliśmy do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym. „Moja Komenda” już dziś dostępna jest na telefony z Android. Wersja na iOS zostanie opublikowana w ciągu kilku najbliższych dni. Usługa jest bezpłatna.
Pobierz film: Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki - 66 MB
Źródło: KGP
Pt.16.09.16r. - Zapraszamy seniorów
Pt.16.09.16r.- Zapraszamy na kurs tańca
Pt.16.09.16r. - Bezpieczeństwo to podstawa
W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego przedszkolaków w Grębocicach, Rzeczycy, Krzydłowicach i Kwielicach, a także najmłodszych uczniów ze SP w Grębocicach i Rzeczycy odwiedzili funkcjonariusze Policji: Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Grębocicach asp. szt. Tomasz Szwajka, sierżant sztabowy Kamil Batóg oraz młodszy aspirant Grzegorz Baszyński. Policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i w niezapiętych pasach. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów i w tym celu wspólnie wyruszyli na ulicę, aby zatrzymywać uczestników ruchu drogowego. Przedszkolaki pomagały wręczać nagrody za prawidłową jazdę (uśmiechnięte buźki), natomiast kierowcom, który nie mieli zapiętych pasów ku przestrodze wręczali cytrynę. Dodatkową atrakcją, która umiliła spotkanie była wizyta maskotki policyjnej Komisarza Lwa. W prezencie wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaskowe opaski ufundowane przez Gminę Grębocic