W tym roku równie aktywnie można było spędzić ferie w Bibliotece Publicznej w Grębocicach i jej oddziałach. Ze starych gazet, plastikowych butelek, opakowaniach po jajkach i innych przedmiotów surowców wtórnych dzieci tworzyły recyklingowe cuda. Uczestnicy zajęć zaskoczeni byli możliwością wykorzystania niepotrzebnych rzeczy, z których powstały między innymi:  kwiaty, krokodyle, koszyki, serduszka, maski  i inne ciekawe przedmioty. Wielkim powodzeniem podczas ferii cieszył się multimedialny kurs funenglish.pl. Ferie  w bibliotece były dla dzieci  dobrą zabawą, dały też możliwość zdobywania nowych umiejętności i rozwijania zdolności manualnych.
 


Podczas ferii zimowych Grębocickie Centrum Kultury nie zapomniało o dzieciach, które przerwę w nauce spędzały w domu. Zajęcia przygotowane przez GCK dopasowane zostały dla dzieci w każdym wieku. Pierwsze dni minęły pod znakiem manualnego szaleństwa z Retro-Ceramiką, czyli sposobem przyjemnej pracy z gliną, Retro-Stylem - tańcem lat 20-tych i Retro-Nutką – zajęciami przeznaczonymi dla młodych piosenkarzy. Pierwszy tydzień ferii zakończył Koncert Karnawałowy, przygotowany przez artystów współdziałających z GCK. W drugim tygodniu zaplanowano dwa wyjazdy na lodowisko do O.K. PARK w Głogowie i jeden do Kina Helios w Lubinie na film „Ralph Demolka”. Dzieci chętnych na feryjne wycieczki nie brakowało. Podczas drugiego tygodnia odbyły się także warsztaty Deco w Bibliotece Szkolnej w Rzeczycy, podczas których dzieci i dorośli poznawali tajniki zdobienia decoupage. Wszystko co dobre w tym także ferie szybko minęły i uczniowie 11 lutego wrócili do szkoły.

 


W ostatnim tygodniu karnawału (7 lutego) w Grębocickim Centrum Kultury odbyła się I Gminna Biesiada Klubów Seniora. W spotkaniu uczestniczyli seniorzy z trzech Klubów działających na terenie Gminy Grębocice. Przybyłych gości przywitali: Roman Jabłoński Wójt Gminy oraz Barbara Tasarz Dyrektor GCK. O karnawałową atmosferę spotkania i dobrą zabawę zadbała zaproszona Kapela. W I Gminnej Biesiadzie Klubów Seniora wzięło udział ponad 100 osób.

 

Drużyna TECHNICY została mistrzem sezonu 2012/2013 IX Grębocickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Finałowa kolejkę rozegrano 26 stycznia w hali sportowej w Grębocicach. W sumie w rozgrywkach udział wzięło 140 zawodników i zawodniczek grających w jedenastu drużynach. Nagrody i dyplomy uczestnikom wręczyli: Roman Jabłoński Wójt Gminy Grębocice, Roman Rutkowski Radny Powiatu Polkowickiego oraz prowadzący zawody: Izabella Czaja i Paweł Szadyko. Skład zwycięskiej drużyny TECHNICY: Jakub Kiczak, Bartek Ćwik, Szymon Kowal, Paweł Marcinowski, Karol Sobczyk, Patryk Ławniczak, Artur Mazur, Grzegorz Judasz. Miło jest nam poinformować państwa o indywidualnym wyróżnieniu jakie otrzymał podczas zawodów Radosław Kosmala zawodnik drużyny Gimnazjum. W imieniu organizatorów już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w X jubileuszowej edycji GALPS, która rozpocznie się w listopadzie br. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

W stylu retro bawili się mieszkańcy Gminy Grębocice podczas niedzielnego koncertu karnawałowego. Repertuar i inscenizacje przygotowane na karnawałowy koncert zaskakiwały za każdym razem gdy na scenie Grębocickiego Centrum Kultury pojawiali się koleni wykonawcy.  Publiczność wszystkie występy nagradzała gromkimi brawami. Jedno jest pewne karnawał w stylu retro na długo pozostanie w pamięci zarówno artystów jak i publiczności. Podczas karnawału zaprezentowali się: Przyjaciele Pogodnej Piosenki z Kwielic, Polne Maki z Grębocic, Szczypior Band, Mażoretki, Pchełki z Rzeczycy, Cherliderki, soliści ze Studio Piosenki w Grębocicach, Orkiestra Dęta OSP Grębocice i Unikalny Zapis Codzienności (UZC). Zapraszamy do galerii zdjęć.

 


Rolniku w terminie od 1 do 28 lutego  2013 r. złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wraz z fakturami VAT dokumentującymi zakup oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia  2012 r. do 31 stycznia 2013 r. Stawka zwrotu podatku akcyzowego na 2013 r. od oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej wynosi 0,95 zł od 1 litra oleju. Więcej informacji uzyskać można w Urzędzie Gminy Grębocice pok. nr 5, lub pod nr tel. 76 8325309.

 


Organizatorzy zaskoczyli studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowaną dla nich niespodzianką. Otóż 31 stycznia studenci UTW z Gminy Grębocice odwiedzili Teatr Polski we Wrocławiu. Nie była to jednak zwykła wizyta. Studenci poznali teatr od zaplecza. Najpierw uczestniczyli w wykładzie poświęconym historii teatru w kontekście najnowszych badań teatrologicznych i literaturoznawczych. Później poznali elementarne treści z historii teatru (powszechnego i lokalnego) i odwiedzili pracownie rzemieślników artystycznych. Nie zabrakło też zajęć praktycznych, których celem było stworzenie elementu scenografii. Wspaniałym dopełnieniem była sesja zdjęciowa, w kostiumach i w scenografii do 20 najśmieszniejszych piosenek na świecie, która bardzo spodobała się studentom UTW. Studenci poznali także aktorów i doświadczonych pedagogów związanych zawodowo z akademią teatralną. Artyści i pedagodzy przeprowadzili ze studentami podstawowe ćwiczenia ze sztuki aktorskiej: sposoby deklamacji, artykulacji, interpretacji tekstu, praca z ciałem, próbowanie tworzenia elementarnych scenek, poznawanie technik wokalno-ruchowych. Cóż można powiedzieć. Niespodzianka się udała. Studenci byli zachwyceni zajęciami w Teatrze Polskim. 

 


Przedszkolaki wspominają zimowe spacery, podczas których podziwiały piękny, zimowy krajobraz. W trakcie takich zimowych przechadzek nie brakowało atrakcji jak: lepienie bałwana i rzucanie śniegowymi kulkami -… Oj szkoda, że śniegu już nie ma… - wzdychają dzieci.

 


Przedszkolaki po raz kolejny włączyły się do akcji „GÓRA GROSZA”. Była to już XIII edycja, której główny cel to zbiórka drobnych monet dla Rodzinnych Domów Dziecka, Rodzin Zastępczych i Pogotowia Rodzinnego. Pieniądze zbierane były od 26 listopada do 7 grudnia. W myśl powiedzenia: „…grosz do grosza…” przedszkolaki zebrały w sumie 861 złoty i 62 grosze. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Pani Magdalena Kowalczyk.

 



27 stycznia Rada Sołecka wspólnie z sołtysem i Kołem Gospodyń Wiejskich z Retkowa przygotowali Dzień Babci i Dziadka w swojej miejscowości. Na zaproszonych gości oprócz występów dzieci z Retkowa czekała kawa i smaczne wypieki.

 

Proszę kliknąć w plakat

 


Historia  Kseni  Fiodorownej Ossoliny  - piętnastoletniej dziewczyny, która ucieka  z ogarniętej bolszewicką rewolucją Rosji  była tematem kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 24 stycznia.Biała wilczyca” i jej kontynuacja „Wszystkie marzenia świata” to wielopłaszczyznowe książki, które wprost urzekają i wzbudzają rozliczne, silne emocje i refleksje. Przedstawiona opowieść o wielkiej miłości wzrusza i łapie za serce, ale oprócz nieszablonowego romansu mamy tu także przedstawioną panoramę wydarzeń Europy w XX wieku czy obraz ludzkich pragnień, lęków, rodzącej się nadziei cy wewnętrznej siły. Wszystkie Panie stwierdziły zgodnie, że dumna i twarda Ksenia, doskonale poradziła sobie z przeciwnościami losu. Kolejne spotkanie odbędzie się 21 marca 2013 r., a jego tematem będzie książka Jodi Picoult pt. " Bez mojej zgody".