W sobotę (10.11.12r.) w Grębocickim Centrum Kultury, odbył się Koncert "Tobie, Polsko" poświęcony świętu Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas koncertu tradycyjnie wręczono tytułu Honorowego Obywatela Gminy Grębocice. Do grona siedmiu Honorowych Obywateli dołączyła w tym roku Danuta Antczak wieloletni, emerytowany dyrektor Przedszkola Publicznego w Grębocicach. Rada Gminy w Grębocicach uhonorowała panią Antczak za wzorową pracę, zaangażowanie i oddanie sprawom oświaty, dzięki którym przez te wszystkie lata tworzyła warunki do kształcenia dzieci. – Jest mi niezmiernie miło. Cieszę się ogromnie z powodu otrzymanego tytułu. Dziękuję Radzie Gminy i Panu Wójtowi za to wyróżnienie - mówiła pani Danuta. Koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowany został przez Grębocickie Centrum Kultury i Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego z Rzeczycy.

 



W Sanktuarium Grodowieckim wykonywany jest remont pomieszczeń pod prezbiterium. Wyremontowane pomieszczenie będzie pełniło rolę muzeum historycznego o Sanktuarium Matki Bożej Grodowieckiej i o Gminie Grębocice. W odnowionej sali odbywać się będą różnego rodzaju wystawy okolicznościowe.

 

Dobrą wiadomość mamy dla zwiedzających Sanktuarium Matki Boskiej w Grodowcu. Kilka dni temu przed świątynią zamontowano tablicę informacyjną, z której można wyczytać najważniejsze informacje o zabytkowym kościele.

 



Śniadanie to podstawowy posiłek w ciągu każdego dnia. Wiedzą o tym doskonale uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Grębocicach, którzy 8 listopada, w Dniu Zdrowego Śniadania zasiedli do wspólnego stołu i w miłej atmosferze jedli przygotowane przez siebie i rodziców smaczne i zdrowe śniadanie. Kolorowe kanapki, zbożowe płatki, owoce i warzywa, królowały na pięknie przygotowanych stołach. Wszystkie smakołyki zniknęły ze stołów w mgnieniu oka.

 


Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać informację dotyczące Gminy Grębocice na swój telefon komórkowy zarejestruj się w systemie powiadamiania sms.
Wyślij sms-a o treści „TAK GRE” pod numer 793 060 333 cena sms-a według cennika operatora. Wysyłane komunikaty są bezpłatne! Po rejestracji będziesz powiadamiany o alarmach i zagrożeniach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, komunikatach urzędowych oraz innych informacjach dotyczących gminy Grębocice. Wysyłając sms-a akceptujesz warunki regulaminu działania systemu „Gminny System Powiadamiania SMS” oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie powyższych informacji w celach niezbędnych do poprawnego funkcjonowania systemu powiadamiania sms.  Rezygnacja z otrzymywania powiadomień wyslij sms-a o traści „NIE GRE” pod numer 793 060 333  cena sms-a według cennika operatora. Kontakt w sprawie Gminnego Systemu Powiadamiania SMS: tel. 76 832 53 07 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Gmina Grębocice ma swoją stronę na Facebooku.  Na portalu internetowym Facebook będziemy dzielić się  z Państwem najnowszymi informacjami, wydarzeniami, ciekawostkami, zdjęciami i zaproszeniami. Liczymy na Państwa aktywność i zapraszamy na nasz profil.

 


W listopadzie rusza kolejna edycja Gminnej Ligi Piłki Siatkowej.
W imieniu organizatorów zapraszamy na zebranie organizacyjne,
które odbędzie się 13.11.2012 r. o godz. 18.30
w Gimnazjum w Grębocicach, sala nr 7.

 

Dzieci cztero- i pięcioletnie z grupy „Motylków” wspólnie
z nauczycielkom Małgorzatą Koman, wzięły udział w akcji pisania listów, wysyłania kartek i rysunków do ciężko chorych dzieci. W ten sposób „Marzycielska Poczta” wspiera chore dzieci i umila im czas leczenia. Przedszkolaki z uwagą słuchały informacji o walczącym z ciężką chorobą nowotworową Oliwierze Przybek z Głogowa i postanowiły właśnie do niego napisać. Wspólnie z nauczycielką ustaliły treść listu
i przygotowały kolorowe rysunki opatrzone własnoręcznie wyciętymi serduszkami. Wszystkie prace połączone w książeczkę z życzeniami zdrowia, wraz z listem, dzieci wysłały pocztą. Taka akcja uwrażliwia przedszkolaków na cierpienia innych oraz uczy empatii i chęci wsparcia oraz dzielenia się z innymi.
 


Jednostka OSP Obiszów na akcję jeździć będzie nowym wozem strażackim. Wszystko za sprawą kupionego niedawno Forda Ranger/Frank-Cars z agregatem wysokociśnieniowy z linią szybkiego natarcia oraz zbiornikiem na wodę, który zasilił jednostkę z Obiszowa. Strażacy z niecierpliwością czekają na oficjalne przekazanie pojazdu, który specjalnie na potrzeby ich jednostki zabudowany został przez firmę Frank-Cars. Zakup samochodu sfinansowany został przez Gminę Grębocice 75310 zł oraz Zarząd Główny Związku OSP RP 50000 zł.

 


Uczestnicy projektu systemowego „Aktywizacja zawodowa i społeczna w gminie Grębocice”, mają za sobą kolejne szkolenie. Tym razem beneficjenci uczyli się obsługi komputera i kas płatniczych. Wszystko za sprawą szkolenia pn. „Profesjonalny sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i terminalem kart płatniczych”. Nauka trwała ponad miesiąc. Z kursu skorzystało 7 osób. Uczestnicy projektu uczyli się przede wszystkim: efektywnej obsługi klienta, marketingu, technik sprzedaży, BHP w jednostce handlowej, obsługi kas fiskalnych wraz z terminalem kart płatniczych, obsługi programu SUBIEKT, dokumentów sprzedaży, organizacji zaopatrzenia i zakupu towarów. Powyższy projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


 

Proszę Kliknąć w plakat

 


Przez cały październik w Szkole Podstawowej w im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy obchodzono święto biblioteki. Uczniowie wszystkich klas brali udział w wielu konkursach zorganizowanych przez panie bibliotekarki i polonistkę. Co tydzień organizowano „Baśniowe wtorki”. W każdy wtorek uczniowie przebierali się za postacie z baśni. W bibliotece zorganizowano cykliczny konkurs czytelniczy „Krzyżówkowy zawrót głowy”. Zwycięzcami konkursu zostali: Stefan Kowalczuk z klasy III oraz Konrad Flis z klasy VI. Uczniowie wszystkich klas przygotowali także laurki dla biblioteki. Zadaniem dzieci było zredagowanie życzeń i wykonanie laurki. Panie z biblioteki wybrały najpiękniejsze laurki, a ich autorów nagrodzono. Najładniejsze laurki wykonali: Maciej Czyżewski, Joanna Mazur, Ksawer Lasota, Dominik Gawron, Oliwia Pawluk, Weronika Kula. Dla czytelników czekał jeszcze jeden konkurs „Mistrz pięknego czytania”, w którym należało wykazać się umiejętnością ładnego czytania. Mistrzyniami okazały się: Anastazja Skibińska z klasy II oraz Kinga Żelazna z klasy IV.